Okolí Perthu

 


Glengoyne stojí přímo na pomyslném pomezí Highlands a Lowlands. Její specialitou je že při pálení whisky tu nepoužívají rašelinu, takže Glengoyne bude mít s největší pravděpodobností ze všech skotských sladových whisek nejslabší rašelinnou chuť. Palírna sama je velmi pěkná a čerpá vodu z vodopádu. www.odkaz

Aroma: 10letá: velmi lehké, svěží, čisté, s nádechem máty a ovoce; 17letá: květinové, ovocné, ořechové.

Příchuť: 10letá: nasládlá, lehká, citrusová, s mírně peprným koncem; 17letá: sladká, karamelová, vanilková, s dřevitým koncem.

"Whisky vyvolávající velmi příjemný pocit".

 

Charakter: jemná, zakulacená, příjemná, georgiánská, slabá.

Typické značky: Žádné nejsou, ledaže byste počítali Loch Lomond, tato palírna (nacházející se přímo na vrcholu pomyslné hranice oddělující skotskou vysočinu od nížiny) vyrábí dvě značky whisky, jemnější Inchmurin a silnější Rhosdu.

Doporučené značky: Vlastně úplně všechny.

Další značky: Glengoyne (viz tato strana); Aberfeldy (viz tato strana); Deanston (viz tato strana); Tullibardine (viz tato strana).

Prohlašujte, že tato oblast je "soustavně podceňována" což je užitečné rčení, které se nijak nevyjadřuje k tomu, zda právem nebo neprávem. Tato oblast bývá také označována jako Southern Highlands.

 

 

 

 

 

 

 

"Voní po vanilkové zmrzlině."

"Plná a lahodná"


Většina produkce palírny Aberfeldy končí v míchané whisky Dewar´s, ostatně palírnu samu vystavěli v 90.letech 19 století synové proslulého blendera Johna Dewara.

Aroma: ořechové, dubový podtón; velmi aromatická whisky.

Příchuť: komplexní, nasládlá, s jemným koncem.


Deanston byla zřízena v roce 1965 a stojí na místě staré textilní továrny. Noví majitelé nesuší slad kouřem z rašeliny.

Aroma: ořechové a vanilkové.

Příchuť: kouřová, mírně rašelinná, ořechová, s nasládlým koncem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Velice opojná". 

 

 

 

 

 

"Lehká a mírně kouřová."

Tullibardine byla postavena v roce 1949 na místě pivovaru ze 17.století. Na kvalitě místní whisky se velkou měrou podílí vynikající voda z nedalekých slatin Moor of Tullibardine.

Aroma: plné a ovocné.

Příchuť: kořenitá a zaoblená, s peprným koncem.

 

Zpět na začátek